ALTIN

KITAP, DÜNYA TARIHINE AÇILAN YENI BIR PENCEREDIR. ALTININ GÜMÜSÜN, DIGER KIYMETLI MADENLERIN IZINI SÜREREK TARIHIN OMURGASINI SERGILEMEYE ÇALISIR.

SUDAN PLATOSUNDAN SUMER OVASINA, ÖTÜKEN’DEN URARTU’YA, TABAL’DAN ETRÜSK’E, SARI IRMAK VADISINDEN ELÂM OVASINA, NIL’DEN GANA’YA KADAR OLAN COGRAFYADA TARIH BOYUNCA CEREYAN EDEN OLAYLARIN NASIL TETIKLENDIGINI INCELER.

GREKLERIN NASIL OLUP DA TARIH SAHNESINE ÇIKABILDIGINI, ISPANYOLLARIN GÜNEY AMERIKA’DAN TASIDIGI GÜMÜSÜN AVRASYA’DA DOGURDUGU SONUÇLARI, PORTEKIZLILERIN HINT DENIZLERINDEKI EGEMENLIGININ NASIL SONA ERDIGINI, YAHUDILERIN TARIH SAHNESINE NASIL ÇIKABILDIGINI, ARAPLARIN TARIH SAHNESINE ÇIKIS BIÇIMINI, KIZILDENIZ’IN TARIH ÜZERINDEKI ETKISINI, EMEVI VE ABBASI FETIHLERININ ALTIN MADENLERIYLE ILGISINI, OSMANLILARIN GERILEMESININ EKONOMIYE DAYALI NEDENLERINI, ABD’NIN NASIL KURULABILDIGINI VE DÜNYA LIDERLIGINI NASIL ELE GEÇIRDIGINI AYRI BÖLÜMLER HALINDE ELE ALIR.

SON TAHLILINDE, DÜNYA EKONOMISININ NASIL BIR SEYIR IZLEMEKTE OLDUGUNU VE DÜNYANIN GELECEKTE ALABILECEGI BIÇIMLERE DAIR BAZI ISARETLERI DE KITAPTA BULABILIRSINIZ.

KİTABIN İÇİNDEKİLER BÖLÜMÜNÜ ve ÖN YAZISI NİTELİĞİNDEKİ İLK BÖLÜMÜNÜ AŞAĞIDAKİ BUTONLARA TIKLAYARAK İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

indir-buton01 indir-buton02 indir-buton03

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir