UYGARLIĞA GİDEN YOL

Uygarliga_giden_yolTÜRK TOPLUMUNDA ARAŞTIRMA-SORGULAMA HEVESİNİN UYANDIRILMASININ ÖNEMİNİ SERGİLEMEK İÇİN KALEME ALINMIŞ BİR KİTAPTIR.

BİLİNDİĞİ ÜZERE, ÇAĞLAR ÖNCESİNDE İSLAM DÜNYASINA GÖRE MUAZZAM ÖLÇÜDE GERİ DURUMDA OLAN AVRUPA’DA, TİPOGRAFİK MATBAANIN GELİŞTİRİLMESİNDEN SONRA BÜYÜK BİR ATILIM BAŞLAMIŞTIR.

KİTAP, AVRUPA TARİHİNİN BİZDE HENÜZ KARANLIK KALMIŞ BU YANINI ADIM ADIM İNCELEMEKTEDİR.

BİLİMİN NASIL GELİŞTİĞİ, HAÇLI SEFERLERİNE KADAR DOĞRU DÜRÜST HESAP YAPMASINI BİLE BİLMEYEN AVRUPALILARIN MATEMATİK ÖĞRENMEK İÇİN GİRİŞTİĞİ SEFERBERLİĞİ, YAHUDİLERİN BUGÜNKÜ KONUMLARINA NASIL GELDİKLERİ GİBİ ÖNEMLİ KONULAR KİTAPTA TEK TEK ELE ALINMAKTADIR. BUNLARIN YANINDA NAMİBYA ÇÖLLERİNDE YAŞAYAN İNSANLARIN VE PASİFİK ADALARINDAKİ YERLİLERİN AKLINI TAM KAPASİTEYLE KULLANMAK SAYESİNDE NASIL HAYATTA KALDIKLARINI DA İNCELER.
KİTAPTA ÜLKEMİZDE ARAŞTIRMA İŞLEVİNİ ÜNİVERSİTELERE YÜKLEYEN ZİHNİYET DE İŞLEVLERİNİ YETERLİ DZÜEYDE YERİNE GETİREMEYEN ÜNİVERSİTE DE ELEŞTİRİLMEKTEDİR.

KİTAPTA, TOPLUMUN BÜTÜN KATMANLARINDA ARAŞTIRMA KONUSUNDA KAPSAMLI BİR HEVES UYANDIRILMASININ GEREĞİNİ ÖRNEKLER ÜZERİNDEN VURGULANMAKTADIR.


KİTABIN İÇİNDEKİLER BÖLÜMÜNÜ ve ÖN YAZISI NİTELİĞİNDEKİ İLK BÖLÜMÜNÜ AŞAĞIDAKİ BUTONLARA TIKLAYARAK İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

indir-buton01 indir-buton02 indir-buton03

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir