ÇİN: 3500 YILIN KÖŞE TAŞLARI

cinİŞBİRLİKÇİLİK ÜZERİNE: 3

KİTAP, ÇİN’İN ALTERNATİF BİR KÜRESEL GÜÇ OLUP OLAMAYACAĞI KONUSUNA IŞIK TUTMAK İÇİN YAYINLANMIŞTIR. BU AMAÇLA ÇİN’İN 3500 YILLIK TARİHİNİ İNCELER. ÖZELLİKLE SARI IRMAK VADİSİNDE KURULMUŞ TÜRK SOYLU HANEDANLARI VE BUNLARIN HER BİRİNİN ÇİN’DE YÖNETİMİ NASIL ELE GEÇİRDİKLERİ VE SONRA NASIL KAYBETTİKLERİ KONULARINA AĞIRLIK VERİR. KİTAPTA, ÇİN’DE DİNLER ARASI REKABETİ VE ZAMAN ZAMAN ORTAYA ÇIKAN DİN KÖKENLİ ÇATIŞMALARI VE KATLİAMLARI ELE ALIR. SÖMÜRGECİ AVRUPALILARIN ÇİN’İ NASIL PARÇALADIKLARI, MAO’NUN YÖNETİMİ NASIL ELE GEÇİRDİĞİ, KOMÜNİZMİN NASIL SONA ERDİRİLDİĞİ, BUGÜNKÜ ÇİN’İ HAZIRLAYAN DENG SİOPİNG REFORMLARINI KİTAPTA BULABİLİRSİNİZ.

KİTAPTA, TÜRKİYE’DE 24 OCAK 1979 KARARLARIYLA DENG SİOPİNG YÖNETİMİNİN ALDIĞI REFORM KARARLARININ KIYASLANMASINI DA BULABİLİRSİNİZ.


KİTABIN İÇİNDEKİLER BÖLÜMÜNÜ ve ÖN YAZISI NİTELİĞİNDEKİ İLK BÖLÜMÜNÜ AŞAĞIDAKİ BUTONLARA TIKLAYARAK İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

indir-buton01 indir-buton02 indir-buton03

2 yorum yapıldı “ÇİN: 3500 YILIN KÖŞE TAŞLARI

  1. Merhaba İbrahim bey kitabınız tesadüf eseri elime geçti ve bir solukta okudum Çin’ i her yönü ile anlatmışınız çok beğendim emeğinize sağlık diğer kitaplarınızın da takipçisi olucam ancak 2 kitapçıya da sordum böyle bir kitap yok dediler bu biraz üzdü ben

  2. İbrahim hocam kitap şahane gençler sizden istifade etmeliler. saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir