Din Bezirganlarına Dair Önemli Bir Uyarı

BİR AYMAZLIĞA DİKKAT ÇEKMEK

Önceki yıl (2016) bir televizyon kanalında dünyanın halihazır stratejik sorunlarını Türk ve İslam dünyası çıkarları gözlüğüyle 14 program halinde ele almıştık. Bu programlar youtube’da incelenebilir. Programlardan birinde terör konusu ağırlıktaydı. Ertesi gün tanımadığım bir izleyicimden mesaj aldım. Bana dünyada Müslümanlar tarafından yapıldığı öne sürülen terör olaylarının günü gününe saati saatine kaydını tutan İngilizce bir internet sayfasının linkini gönderdi. Bu adrese girdiğimde 1400 dolayında terör saldırısının meydana geliş şeklini, saati saatine zamanını, yerini, saldırganların kimliğini, ölen mazlumların sayısını veriyordu. Bu adrese her gün girip kontrol etmeye başladım. Liste her gün kabarıyordu. Her yeni olay o günün içinde haber şeklinde duyuruluyor ve listeye ekleniyordu. Birkaç ay sonra bu adres kayboldu. İstenmeyen kişi veya kişilerin girdiği tespit edildiği için adresi değiştirdiklerini tahmin ediyorum. Bizim web sayfamıza girip incelemede bulunanları biz nasıl içeride kaç dakika kaldıklarına ve nereden girdiklerine varıncaya kadar öğrenebiliyorsak, o internet sayfasını yönetenler de aynı imkana sahip oldukları için dışarıdan takip edilmelerinden (belki de Türkiye\’den) rahatsız olduklarını düşündük. Ne yaptıysak bu örgütlü çalışmanın yeni bağlantı adresini öğrenmek mümkün olmadı.

Anladığımız kadarıyla, dünyadaki terör olaylarının suçunu toptan Müslümanların üstüne yıkan, Batı kamuoyunu bu istikamette olgunlaştırma çalışan örgütlü bir çaba söz konusu. İşin bu boyutu zaten yıllardan beri takibimizde idi ve araştırmalarımızın sonuçlarını BOYASINI KAZIYINCA /KÜRESEL GÜÇ ODAKLARININ EGEMENLİK FELSEFESİ adlı 800 sayfalık kitabımızda yayınlamıştık. Terörün faturasını bütünüyle Müslümanların üzerine yıkma örgütlü çabasını görünce TERÖRÜN PATRONLARI adlı, Batı dünyasının birkaç yüzyıldan beri sivil hedeflere düzenlediği planlı terör saldırılarını teker teker açıklayan kitabımızı yayınladık. Böylece kendi çapımızda terör âleminde patronun kimler olduğunu ve nasıl bir felsefi arka plana sahip olduklarını ortaya koyabildiğimize inanıyoruz.

Hıristiyan dünyadaki strateji mahfilleri, İslam dünyasını çember içine aldıklarını, içeriden temin ettiği paragöz kişiler olan kendi işbirlikçileri vasıtasıyla da işlerini gayet kolay hale getirdiklerini düşünüyor. Kolaylık, cesaretlerinin iyice artmasına da yol açtı. Arap petrollerinin hem fiziki hem de mali denetimi tamamen Batılı güçlerin elinde. Amerikalı bir uzmanın dediği gibi, dünya nüfusunun yüzde 5’ini oluşturan Araplar, dünya silah sanayisinin yüzde 50’sinin müşterisi. Petrol gelirlerinin çok büyük kısmını silaha yatırıyorlar ama bu silahları petrolden pay vermeye yanaşmadıkları yoksul Araplara karşı kullanıyorlar. Amerikalı uzman bunu, petrol parasıyla satın aldıkları “söz konusu silahlarla birbirlerini öldürüyorlar”, şeklinde açık ve net bir biçimde ifade ediyor. İsrail’e karşı sadece “beddua silahını” kullandıkları da aynı makalede vurgulanıyor.

Yemen örneğinde olduğu gibi, yoksul Arapların üzerine son sistem silahlarla saldırıyorlar. Düğün alayını bombalıyorlar, cenaze alayında havadan katliam yapıyorlar. Dünya kamuoyuna bu bilgiler sızacak olursa sadece “pardon” diyorlar ve işlerine pervasızca devam ediyorlar. İşin garibi, bu saldırıları gerçekleştirmek için Müslüman ülkelerden oluşan bir koalisyon gücü oluşturmuşlar. İçinde Mısır da var, Pakistan da var, maalesef Türkiye de var. Suriye halkına yapılan saldırılar bunun canlı örneği. Irak halkına yapılan saldırılar başka bir örnek. Bu çirkinlikler tırmanmaktayken Türkiye başbakanının şehir şehir gezip BOP Eşbaşkanı olduğunu kıvana kıvana anlatmış olması olayların bizi en çok üzen ve düşündürten yanı. Bütün bunları, gelecekte ortaya çıkabilecek muhtemel gelişmeleri düşünmek için burada belirtiyoruz.

Bölgede petrol bitince, üzerinde yaşadıkları coğrafyanın besleyemeyeceği kadar büyük bir nüfus ortada kalacak. Saldırgan nitelikte, yıkıcı kitlesel göçler başlayacak. Zaten halen dünyadaki sığınmacıların yüzde 60’ı Arap. Yoksul Arap kitleleri, Batılı güçler tarafından tepeden tırnağa silahlandırılmış zengin fakat azınlık Arap’tan kaçıyor ve arka plandaki söz konusu suçu örgütleyen Batılı güçlere sığınmaya çalışıyor.

Kümesin bekçisi tilki!

Böyle bir dünyada yaşıyoruz. Akdeniz\’in tabanı mülteci mezarlığına döndü.

Göçler zamanla hızlanacak ve muhtemelen Batıda kurulan düzeni tehdit etme durumu ortaya çıkacak. Bu takdirde Müslümanlığı yeryüzünden silme amacıyla her türlü insanlık suçu işlenecek. Bunun zemini şimdiden hazırlanıyor. Affınıza sığınarak söylemek mecburiyetindeyim ki, Müslümanların cenneti umumhane sandıkları, Müslümanların cinsi sapık olduğu şeklinde, biz Müslümanların hiç de hak etmediğimiz, son zamanlarda yükselen hakaretamiz sesler, ileride Müslüman yoksul kitlelere saldırırken meşrulaştırma aracı haline getirilecek. Batının strateji mahfilleri Müslümanlar üzerine uygulanan insanlık suçlarını aklama aracı olarak kullanacağı argümanları şimdiden olabildiğince geniş kapsamlı olarak geliştiriyor. Bunun önde gelen iki argümanı var. Birincisi terör, ikincisi sapıklık, sapkınlık iddiası.

Almanya’da yaşayan yakınlarımdan biri, eşiyle birlikte Mısır’da bir Alman şirketinde görev aldı. Kahire’ye vardıklarında şirket yetkilileri hemen bir oryantasyon kursu düzenlemiş. Kursta anlatılan birçok konu arasından birinin altını çiziyorum. Şehre gezmeye gittiklerinde nasıl davranılacağı hakkında şöyle demişler: Eğer taksiye biniyorsanız, önce siz sonra karınız binsin. Eğer taksiden iniyorsanız, önce karınız sonra siz inin. Nedenini ayrıca açıklamaya gerek var mı?

Söz konusu iftiraların sözde kanıtlarının İslam dünyasının her tarafında bol bulunan sözde din adamları tarafından üretildiği gerçeği de işin çarpıcı bir başka yanı. İnternet ortamı, bu tür bilgilere günü gününe hiç zorlanmadan ulaşma imkanı da sağladı. İddialar gerçek ya da değil, bunun pek bir önemi yok. Önemli olan kızgınlık yaramak ve aşağılamak üzere kullanabilme potansiyeli taşımaları. Son zamanlarda kara kaplı defterimize not aldığımız bazı sözde din adamlarının din adına söyledikleri sözleri ve internet ortamından yayılan bazı ifadeleri burada sıralayacağız. Bu takdirde, dünyadan haberi olmayan bizdeki sözde din âlimlerinin kimlere hizmet ettiklerini anlamak mümkün olabilir. Bir takım kimselerin, bütün bu rezaletler karşısında İslam dinini korumak adına hareket etmek isterken, bütün bunların iftira olduğunu söyleyerek işin içinde sıyrılmaya çalışmaları devekuşu gibi, başını kuma sokmaktan başka bir şey değildir. Suçu başkasına yıkmaya çalışma alışkanlığının hâkim renk olduğu Şark kültüründe suçluyu teşhis etmek pek kolay değildir. Birkaç yıldır aldığım notları başlıklar halinde aşağıda sunuyorum. Buradaki ifadeler google\’a yazılacak olursa ayrıntılar hemen ekrana geliyor.

 • Evlatlıkla evlenmek caizdir. (Diyanet fetvası)
 • Altı yaşında çocukla evlenilebilir. (Nurettin Yıldız)
 • İslam anne ile evliliğe karışmaz. (Prof. İhsan Şenocak)
 • En çok salavat getiren huriyi alır (Cüppeli Ahmet)
 • Oral seks dini açıdan serbest. (Prof. Dr. M. İhsan Kahraman, Pozitif Cinsellik kitabında)
 • Avrupa basınında yer bulan bir habere göre, Mısır\’ın \”ünlü uleması Al Qawsi şöyle demiş: \”Şayet niyetiniz iyi ise kadınları duş yaparken gizlice röntgenlemek günah değildir.\” Ulemanın açıklamasına göre de, kişi şayet bir kızda samimi ise, onunla evlenmek istiyorsan bir yere saklanıp sana göstermediği yerleri izleyebilir, görebilirmiş, bu günaha girmezmiş. (
 • Karınız öldükten sonra kendisiyle veda ilişkisine girmeniz dinen caizdir. (El Ehzer)
 • Kadın insan değildir, memeli hayvandır. (Riyat\’da düzenlenen bir panelden naklen veren World News Daily Report haberi)
 • Erkek istediği takdirde eşiyle deve üstünde bile sevişebilir. (Malezya müftüsü)
 • Irkçılık yapana şöyle de: Git ve babanın cinsel organını ısır. (Uyduruk hadis)
 • Cennetlik erkekler cennete, vücutları kılsız, yüzleri sakalsız, gözleri sürmeli olarak girecekler. (Ali Rıza Demircan) 23 12 2017
 • Dokuz yaşına giren kız evlenebilir, gebe kalabilir. (Diyanet fetvası)
 • Allah, işkence yapmak için değil, deşarj olmak için kadın dövmeye izin veriyor.
 • Öz baba kızına şehvet duyarsa hanımıyla nikah düşmez.
 • İnsan eti yemek caizdir. (Samsun müftüsü, organ bağışı için konuşma yaparken)
 • Çocuk nikahlarının çoğu masumane (Aileden sorumlu Devlet Bakanı)
 • Cennette erkeğe 100 erkek kuvveti verilecek. Erkek hem karısıyla hem de hurileriyle sabahtan akşama kadar cima yapabilecek. (Ali Rıza Demircan)
 • Kadınlar araba kullanırsa bakire kalmaz, eşcinsellik artar. (Suudi’den)
 • Kadınla müzakere edin, söylediğinin tersini yapın. (Sözde hadis)
 • Genç kayınvalide şehvet hissi uyandırabilir. ( Prof. Dr. İhsan Şenocak)
 • Bir kadın tırnağını kese çöpe atsa, başkasının o tırnağa bakması haramdır.
 • Bir kadın ayakkabısını kapının önüne koysa, bir erkek de o ayakkabıya bakıp duygulansa, bir şey hissetse haramdır. Kadın bundan mes\’uldür.
 • Erkek ve kadının asansöre birlikte binmesi halvet ortamı oluşturur. Bu İslama aykırıdır.
 • Müslüman bir kadın televizyon izlerken, ekrana bir erkek çıkarsa kadın tesettüre girmeli mi? (Bir kadın telefonla hocaya soruyor.)
 • Kadınla tokalaşmak ateş tutmaktan daha korkunçtur. (Adıyaman Üniversitesi rektörü)
 • Uykuya varıncaya kadar yatakta geçen her boş dakika şehvete doğru kaymış bir dakikadır. Yatağın şekli cinselliği dürten bir yapıda olmamalıdır. (Nurettin Yıldız)
 • Annenin ve kız kardeşin kolları tahrik eder. (Müslüm Gündüz)
 • Asrısaadetten evvel kız çocuklarını diri diri gömmek boşuna değildi. Keşke öyle gömmek değil de bir şekilde öldürmeyi adet etselerdi (Müslüm Gündüz)
 • Zinayı kanunla yasaklamak Kurani ilkelere terstir. Kuran zinaya ceza getirmez. Zinanın aleniyete dökülmesine ceza verir. (Ali Rıza Demircan)
 • Kadına şiddet erkeğin hakkı. (Kadın bir yazar)
 • Çay şehvet uyandırır. (Nurettin Yıldız)
 • Eşofman öğrencileri çıplak yapar. (Bir İmam Hatip Lisesi’nde felsefe öğretmeni)
 • Kadınlar dışarı çıkmazlar ise ne tecavüz olur ne de değerlerimize zarar verebilecek olumsuzluklar.
 • Kadınlara selam vermek sünnete uygun değil. (Cüppeli Ahmet)
 • Tek eşi olan erkekliğini test ettirsin! Tek kadınla doyan erkek sapıktır. (Abdullah Yolcu) https://www.youtube.com/watch?v=HcFTx4OP7eQ
 • Okullarda kızlı erkekli ortamlardan uzak durun. Karşı cinsi yok sayın.
 • Karşı cinsle konuşmaktan kaçınmak gerek. Muhabbetin nereye gideceğini kestirmek zor. (Türkiye Gençlik Vakfı yayın organı)
 • Kadınlar için amca, dayı, teyze oğlu, halaoğlu; erkekler için anne, kız kardeş, teyze, hala, yeğen namahremdir.
 • Bekâr olarak ölen kızlar şehitlere ikram edilir. (Cüppeli Ahmet)
 • Erkeğin kalktığı koltuğun sıcaklığı geçmeden oturan kadın zina yapmış gibidir. (Fetva Hattı)
 • Kadınların bisiklete binmesi günahtır. Pedal çevirirken tahrik olup günaha girerler. (Saffet Umul, Alpaslan Kuyrul)
 • Görücü usulü kız istemeye giden bir kişi, abladan vazgeçip kız kardeşine talip olabilir. (Hayrettin Kahraman)
 • Karısı ölmüş ya da boşanmış bir erkek baldızı ile evlenebilir. (http://www.fetvalar.com)
 • Somali’de şeriat isteyen İslamcı militanlar, sokakta göğüsleri dik duran kadınları sutyen giydikleri gerekçesiyle kırbaçlıyor. (internet gazetelerinden)
 • Kadın sesi haramdır. (http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1402)
 • Kadının kocasına ismiyle hitap emesi mekruhtur. (https://www.youtube.com/watch?v=bCOeqMGfOyU)
 • Kadınlar münafıktır, yönetemez. (https://www.youtube.com/watch?v=0seKa2ms02E
 • Cinler erkekleri baştan çıkarmak için güzel kız kılığına bürünür. Şu an her güzel kızdan yüzde 25\’i cindir. Dişi cinler yeni evlenen erkekleri bir hafta boyunca takip eder. (Havas İlmi)
 • İşini kadına bırakan toplumlar iflah olmaz. (İhsan Şenocak)
 • Gazetelerde ve internette yer alan bir haber: Ankara\’da bir okul müdürü, yayınladığı bir tebliğ ile erkekleri tahrik ettiği gerekçesiyle kadın öğretmenlerin topuklu ayakkabı giymesini yasakladı. (12.1.2019)
 • Dinimizde kadın sesi günah olduğu için şarkı söylemeyi bıraktım. (Türkücü Güler Işık)
 • El-Ehzer Üniversitesi Hadis Bölümü başkanı Prof. İzet Atiya\’nın fetvası:\”\”Kadınlar, aynı işyerindeki erkekleri emzirirse, akrabaya dönüşür, tacize uğramaktan kurtulur\” Söz konusu üniversitenin başkanlığı ise bu fetvayı İslam\’ı küçük düşürücü bulduklarını açıkladı ama çok geç kaldılar.
 • \”Fetullah Gülen öldü, Yahudi mezarlığına gömüldü\”, diye medyaya açıklamalar yapan Prof. Dr. Cevat Akşit, 28 Eylül 2018\’de, saat 11:59\’da, RTE\’ye yakınlığı ile bilinen Acun Ilıcalı\’nın TV8 kanalında, Hz. Peygamber\’in bir hadisini açıkladı. Güya, Hz. Muhammed, kadınların kötü yola düşmesini önlemek için sünnet edilmelerini öğütlerken, sünnetçiye, \”sünnet et de tam keseceğin yerin dibinden kesme, kocasını da düşün\”, demiş. Cevat Efendi\’ye göre, sünnetsiz kadın fahişe olurmuş. Bu konuda batıda özel bir sivil toplum kuruluşu mevcut. Kadın Sünnetine Karşı Küresel İttifak adını taşıyor. Orijinal adı şöyle: Global Allianca Against Female Genital Multilaion. Cenevre\’de bir konferans düzenlemişler ve PKK sempatizanları yönetiminde FETÖ taifesinden ajanları konuşturmuşlar. (5 Mart 2019 haberi)
 • 2000 TV adlı bir kanalda, bir \”seyyid\”, Taborani hadisinde belirtildiğini öne sürerek, \”sünnet olmak hem kadına hem erkeğe farzdır\”, diyor. (Seyyid Muhammed Bütün Hocaefendi) Sünnet olmayan kadınların Hanefi fıkhına göre amel etmeleri gerekirmiş.
 • Erkekler, gayrimeşru kızlarıyla seks yapabilir. (Mısırlı Selefi vaiz Mazen el-Sersavi)
 • Cariyeye nikah şart değil. Sayı da şart değil. Rahmete bakın ey arkadaşlar. Savaşan mücahide ne kadar şans tanımış Allah-ü Teala. Dört taneyle evlenmen sınırdır. Dördü geçersen haramdır, cehennemi boylarsın. Ama cariyeden ⌈istersen⌉ yüz tane al. Ne kadar bileğin güçlüyse o kadar al, helal olsun sana. O dünyada sayısız huri bu dünyada sayısız cariye var. (Şeyh Abdullah Yolcu)
 • Ankara\’da bulunan Anadolu İlahiyat Akademisi konferanslarından birinde Prof. Dr. Mustafa Öztürk, 13. yüzyılda yaşamış Maliki mezhebine mensup Kurtubalı \”muhaddis, müfessir ve fakih\” Kurtubî\’nin Müslümanlara telkin ettiği bir anlayışı u cümlelerle ifade ediyor: \”Bir kadın, Peygamber\’in hoşuna gitmişse, kocası onu boşayıp Peygamber\’e vermeli. Bu konuşmayı merak edenler tamamını https://youtu.be/ShS9lwwv_oY adresinde izleyebilirler.
 • İsmailağa Medya Gurup AŞ\’nin bir kuruluşu olan FM TV adlı bir kanalda Dostane adlı bir dini yayın programında konuşan adını espit edemediğim sarıklı bir hoca şöyle diyor: \”Bir kadın, kocası seks yapmak istediğinde \”hayır\” derse, melekler ona sabaha kadar lanet okur.\” https://www.youtube.com/watch?v=7LnKThnuKl0
 • Bir kadın tuvalete giderken kocasından izin almalı. Almadan giderse cehennemde yanar. Başar Hoca
 • En çok salavat getiren cennette en çok huriye sahip olur. Cüppeli Ahmet Hoca
 • Karınlar dayak yedikleri için Allah’a şükretsin. (Nurettin Yıldız)
 • Gaz pedalı şehvet uyandırır. (Nurettin Yıldız)
 • Karınlar iş aradığı için işsizlik yüksek. Mehmet Şimşek
 • Ben zaten kaldın erkek eşitliğine inanmıyorum. Kaçına şiddet abartılıyor. Recep Tayyip Erdoğan
 • Tecavüzcü kürtaj yaptıran kadından daha masumdur. Ayhan Sefer AKP milletvekili